Dünyanın en kalabalık rock konserini hangi sanatçı vermiştir?

Yazar: KupaKızı Aktif . Yayınlanma Müzik

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 100% (1 Vote)

a) Mick Jagger

b) Rod Stewart

c) Freddie Mercury

d) Micheal Jackson

 

 

Doğru Cevap: b) Rod Stewart

 

Rolling Stones'un Brezilya'nın ünlü Copacabana plajında verdiği konseri 1 milyon 200 bin kişi izledi. Ancak Mick Jagger'lı grup, aynı plajda 3.5 milyon izleyici toplayan Rod Stewart'ın rekorunu geçemedi

AFP - RIO DE JANEIRO - Emektar rock grubu Rolling Stones Brezilya'nın Copacabana plajında, 1.2 milyon hayranıyla buluştu. Cumartesi gecesi gerçekleşen ücretsiz konserde, grubun solisti Mick Jagger, seyircileri Portekizce 'Merhaba Brezilya' diyerek selamladı. 'It's Only Rock and Roll' ile açılan iki saatlik konser boyunca, grubun 62 yaşındaki solisti Jagger, 60 metre uzunluğundaki sahnede yaptığı danslara rağmen yorulmak bilmedi.
Konser, ünlü grubun geçen yıl Grammy ödülü kazanan albümü 'A Bigger Bang' için çıktığı turun bir parçası oldu. Konserde, 'Satisfaction', 'Honky Tonk Women' ve 'Jumpin' Jack Flash' de dahil, 40 yıl öncesinden günümüze kadar olan en popüler 20 şarkısı seslendirildi.
Sadece Amerika kıtasından değil Avrupa ve Japonya'dan da misafirler ağırlayan konserde ayrılan 4 bin kişilik VIP alanı ise bir grup dinleyiciden tepki aldı.
Ücretsiz konser yaklaşık 4.5 milyon dolara mal oldu. Bunun 750 bin dolarını Rio de Janeiro belediyesi öderken, geri kalanı iki sponsor telekomünikasyon firmasınca karşılandı. ABD'de 150 sinemada gösterilecek olan konser kayıtlarının bir de DVD'si satışa sunulacak.
100 tonluk ses ve ışık ekipmanının kullanıldığı organizasyonda, güvenliği 2 bin 750 polis sağladı.
Ancak tüm ihtişamına rağmen organizasyon, dünyanın en büyük rock konseri olmayı başaramadı.
Bu unvan, 1994 yeni yıl kutlamalarında yine aynı plajda 3.5 milyon kişiye ücretsiz konser veren şarkıcı Rod Stewart'a ait. Rolling Stones, konserlerine Arjantin ve Meksika'da devam edecek.

Kaynak: Radikal Gazetesi
20/02/2006 http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=179235

Bu Soruyu Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Yazar Hakkında
KupaKızı
Author: KupaKızıEmail: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Her konuda bilgi sahibi olan Kupa Kızı bilgeliği ve etrafa saçtığı ışığı ile herkesi büyüler. Bulduğu orjinal soruları kimsenin ilgisini çekmese de umarım yakın zamanda sorularının hitleri yükselecektir. Blog yazarlığına yeni başlayan Kupa Kızı ilgisini çeken tüm soruları Joker Hakkı'nda paylaşmaktadır. 


Yorum Ekleyin: